Historia firmy

Historia firmy DOSPEL sięga 1974 roku, kiedy to w Konopiskach / k Częstochowy Bogusław Myśliwiec otworzył mały zakład usługowy specjalizujący się w naprawach silników. Zakład szybko zdobył zaufanie klientów, właściciel postanowił, więc rozszerzyć profil działalności, początkowo o produkcję wanien galwanizacyjnych, prostowników i zgrzewarek, później żyrandoli mosiężnych. Krokiem milowym w rozwoju firmy było wejście na rynek produktów AGD. W 1980r. przedsiębiorstwo, jako jedno z pierwszych w Polsce, rozpoczęło produkcję lokówek elektrycznych. Wyroby rozprowadzane były do wszystkich rejonów kraju. Dynamiczne wkroczenie w ten segment rynku pozwolił na dalsze inwestycje i poszerzenie wachlarza produktów. Sześć lat później (w 1985 r.) - już w budynkach przy ul. Leśnej - Dospel rozpoczął produkcje wentylatorów. Pierwszym wyrobem, jaki opuścił linię produkcyjną, był prosty wentylator domowy do montażu ściennego o średnicy 100 mm.

Z nastaniem lat 90-tych DOSPEL wkracza na drogę dynamicznego rozwoju. Rozpoczyna się produkcja wentylatorów na szerszą skalę. Przy ul. Leśnej stoją już dwie hale (250 i 300 m2 ). Po 1995 r. DOSPEL "stawia" na wentylatory. Rozpoczyna się masowa produkcja, a następnie tworzenie profesjonalnej sieci dystrybucji i zdobywanie rynków zagranicznych. Asortyment produktów zostaje dostosowywany do zmieniających się potrzeb klientów. Jeszcze większa uwaga koncentruje się na estetyce, jakości i trwałości wyrobów. Wytwarzane produkty uzyskują certyfikaty świadczące o spełnieniu wszelkich międzynarodowych standardów jakości i bezpieczeństwa. Kompleks budynków przy ul. Leśnej "rozrasta się" do 4000 m2. W 2000 roku Prezesem firmy zostaje Sebastian Myśliwiec. Dospel rozwija się w niewiarygodnie szybkim tempie, zostaje zakupiony kompleks w dzielnicy Gnaszyn w Częstochowie (budynki dawnej fabryki tapet przy ul. Głównej - pow. 25 000 m2 ), w którego halach powstały 2 linie produktowe, które gwarantują wysoką jakość usług i produktów. Dospel Comfort oraz Dospel Professional oferują szeroki asortyment wentylatorów domowych, przemysłowych, zakończeń wentylacyjnych, systemów wentylacji z odzyskiem ciepła oraz central wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Tym sposobem za rządów Prezesa Zarządu Sebastiana Myśliwiec firma posiada najszerszy wachlarz produktów spośród wszystkich firm w branży wentylacyjnej.

Dalszy dynamiczny rozwój firmy powoduje, że w Europie powstają pierwsze oddziały zagraniczne, m.in. w Rosji i w Niemczech. Pozycję lidera umacnia eksport produktów do ponad 50 krajów na całym świecie. Jednocześnie potwierdza to wiarygodność producenta oferującego zaawansowany technologicznie produkt w najbardziej atrakcyjnej na rynku cenie. Jakość oferty DOSPEL Professional została wielokrotnie potwierdzana licznymi certyfikatami. Od początku swojej działalności firma DOSPEL dba o właściwą i profesjonalną obsługę swoich klientów. Z myślą o nich firma wprowadziła System Zarządzania Jakością ISO oraz ma wszystkie wymagane certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Ponadto biura handlowe zlokalizowane na terenie całego kraju, ułatwiają dostęp do produktów, a pracujący w nich doradcy zawsze pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia.

 • 2019-12-27

  Jak co roku jesteśmy z fundacją Adullam

 • 2019-03-20

  Filtr antysmogowy MAB

  Urządzenie przeznaczone jest do bardzo dokładnej filtracji powietrza nawiewanego do pomieszczeń zlokalizowanych na obszarach miejskich oraz terenach, gdzie występuje duże stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu. Przede wszystkim zastosowanie tego rodzaju urządzenia przewidziane jest do zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

  Przejdź do strony produktu
 • 2019-02-18

  Moduł Radon Free

  W instalowanych obecnie bezprzeponowych gruntowych wymiennikach ciepła, które wyposażone są w klasyczne czerpnie powietrza, powstają warunki sprzyjające zasysaniu i absorpcji szkodliwych substancji Rezultatem zainstalowania CZERPNI RADON FREE jest wytworzenie nadciśnienia w obszarze gruntowego wymiennika ciepła.

  zobacz więcej - wwww.salutaire.pl zobacz więcej - wwww.dospel-comfort.com
 • 2019-01-15

  Wentylatory dachowe Dospel

  Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wentylatorów dachowych: WDD WDH WDeX WD WDII Tornado Euro-0D

  Wentylatory dachowe
 • 2018-10-03

  Nowa strona DOSPEL RIMERA

  Z przyjemnością zapraszamy klientów na nową odsłonę strony internetowej naszego najbardziej zaawansowanego wentylatora domowego Rimera. Od dzisiaj oddajemy Państwu do dyspozycji miejsce w internecie, które zawiera wszystkie informacje dotyczące naszego produktu.
  RIMERA.DOSPEL.COM
 • 2018-05-24
  czytaj więcej

  Wentylator Veroni

  Więcej barw dzięki nowemu wentylatorowi Veroni. Wprowadziliśmy do swojej oferty wentylator który powinien sprostać potrzebom nawet najbardziej kolorowych wnętrz.
 • 2018-05-09
  czytaj więcej

  Nowa centrala nawiewna

  Przedstawiamy naszą nową małą centralę nawiewną:
 • 2017-04-27

  Nasza ekspozycja

  Zapraszamy do zapoznania się z nową zakładką na naszej stronie, gdzie znajdą Państwo zdjęcia oraz wizualizację naszych ekspozytorów:
 • 2016-10-17

  Nowe silniki w naszych wentylatorach!

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom współczesnego świata, jednocześnie mając na uwadze ekologię i dobro naszej planety, firma Dospel wprowadza do użytku bardziej ekonomiczne silniki w swoich wentylatorach przemysłowych. Dużo wydajniejsze silniki trzybiegowe zastąpią dotychczas stosowane silniki jednobiegowe. Dla komfortu użytkowania i oszczędności energii, może zostać dołączony nowy regulator obrotów, który pozwoli w niezwykle prosty sposób dopasować obroty urządzenia do zapotrzebowania. Bezstopniowe regulatory prędkości, które do tej pory były w naszej ofercie - także są dostępne. Jako lider wentylacji ciągle rozwijamy i udoskonalamy nasze produkty, a także dbamy aby były zgodne z najwyższymi normami.
 • 2016-09-04

  Dospel rozdaje plecaki!

  Podczas Pikniku Rodzinnego, organizowanego w Parku Lisiniec przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie, w ramach akcji: "Nowy plecak na nowy rok szkolny" wraz z innymi firmami, rozdaliśmy szkolną wyprawkę najmłodszym Częstochowianom.
 • 2015-04-28

  Dospel w TVN Turbo

  Polacy to wyjatkowo pomysłowy i zaradny naród - dowiodły tego kolejne odcinki programu „Polak potrafi”. W jednym z programów mogliśmy zobaczyć firmę Dospel. Podczas emisji pokazany został profil firmy oraz proces produkcji central wentylacyjnych Dospel Professional.

 • 2014-07-21

  Dospel jednym ze sponsorów Aerotunelu - Flyspot

  20 maja, na granicy Warszawy, do użytku został oddany tunel areodynamiczny FLYSPOT, będący jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie. Lot w tunelu gwarantuje świetną zabawę a minuta w nim jest odpowiednikiem jednego skoku spadochronowego z 4000 metrów. Wszystko odbywa się pod czujnym okiem profesjonalnych instruktorów.

  Firma Dospel postanowiła wesprzeć inwestycję. Cieszymy się, że w naszym kraju coraz częściej powstają takie inicjatywy - z naszej strony gratulujemy i życzymy samych sukcesów. Szczegóły na stronie www.flyspot.com
 • 2014-03-04

  Dospel podbija kraje Półwyspu Arabskiego

  Firma Dospel szturmem zdobywa zagraniczne rynki. Wysokiej jakości technologia, konkurencyjne ceny, a także doskonałe relacje biznesowe umożlwiają firmie pozyskanie nowych partnerów.

  Kolejnym krokiem w rozwoju firmy jest ekspansja na rynki Półwyspu Arabskiego. Jako firma uczestniczymy w licznych targach, dzięki czemu zainteresowanie produktami Dospel w tym regionie jest coraz większe.
 • 2013-04-06

  Dospel sponsorem programu X-Factor

  Firma Dospel od niedawna postanowiłą wspomóc ludzi pragnących spełnić swoje marzenia i zacząć karierę w branży muzycznej- zostaliśmy sponsorem programu o światowej sławie X-FACTOR.

  Cieszymy sie, że dzięki naszej pomocy i naszemu wsparciu ludzie dotąd anonimowi i nikomu nieznani mogą wystąpić przed kamerami i pokazać swoje możliwości całej Polsce a co za tym idzie stać się osobami medialnymi stawiającymi pierwsze kroki na estradzie. Liczymy, że dzięki nam zostaną odkryci utalentowani ludzie, poświęcający się swej pasji, często będącej jedynym sensem i celem życia, ludzie którzy gdyby nie ten program nie mieliby możliwości pokazania swoich umiejętności i zrobienia kariery. Cieszymy się, że możemy wesprzeć młode talenty nie tylko na boisku czy torze zużlowym, ale teraz także na scenie muzycznej.
 • 2013-03-01

  Nowa flota samochodowa Dospel

  Najnowszy model miejskiego samochodu dostawczego ze stajni Mercedesa - Citan wzbogacił flotę firmy Dospel, która zakupiła 17 tych pojazdów.

  Mercedes-Benz od zawsze kojarzy się z klasą, elegancją, komfortem i pięknem. Trudno więc wyobrazić sobie lepszego partnera. Współpraca z Mercedesem będzie rozwijana. Już teraz rozważamy poszerzenie floty Dospel o kolejne pojazdy ze znakiem gwiazdy.
 • 2012-08-01

  Maciej Pospieszyński - mistrzem świata w Akrobacji Szybowcowej

  Nie dał szans rywalom na mistrzostwach świata w akrobacji szybowcowej w klasie Unlimited 31-letni Polak Maciej Pospieszyński. W zawodach w słowackiej Dubnicy zdobył złoty medal w łącznej punktacji i uzyskał tytuł mistrza świata! Zgarnął tez złoto za wiązankę znaną oraz łączną punktację czterech wiązanek nieznanych.

  Dospel znany jest ze wspierania młodych i zdolnych sportowców. W sierpniu 2012 roku klasę pokazał Maciej Pospieszyński zdobywając Mistrzostwo Świata w Akrobacji Szybowcowej. - Jestem niesamowicie szczęśliwy! Wreszcie mi się udało! Spełniłem swoje marzenie. To był wielki wysiłek - rywalizacja wśród najlepszych szybowcowych pilotów akrobacyjnych świata, wśród których liczą się nawet ułamki punktów. Chciałem polecieć jak najlepiej, pokazać się od najlepszej strony. To były ogromne emocje - mowił pilot. Dospel ze swojej strony serdecznie gratuluje mistrzowi i czeka na dalsze sukcesy.
 • 2012-08-01

  Spotkanie Mistrzów Aeroklubu Polskiego z Wicepremierem

  31 sierpnia 2012 w ministerstwie gospodarki odbyło się spotkanie Mistrzów Areoklubu Polskiego z wicepremierem gospodarki Waldemarem Pawlakiem. Wśród mistrzów był Maciej Pospieszyński - Mistrz Świata w akrobacji szybowcowej w klasie unlimited, sponsorowany przez firmę Dospel.

  Wicepremier Pawlak na tle szybowca Swift, na którym Maciej Pospieszyński zdobył 3 złote medale Mistrzostw Świata. - Nasi mistrzowie startują na szybowcach polskiej konstrukcji i odnoszą sukcesy na skalę światową. Tylko w jeden sierpniowy weekend, Polacy przywieźli 5 tytułów Mistrza Świata - powiedział Waldemar Pawlak. My jako firma Dospel jesteśmy dumni, że możemy pomóc młodym sportowcom zdobywać najwyższe miejsca na podium.


 • 2012-04-01

  Wręczenie świadectwa AEO dla firmy DOSPEL

  W dniu 16 marca 2012 roku w sali szkoleniowej Urzędu Celnego w Częstochowie odbyła się uroczystość wręczenia świadectwa AEO kolejnemu przedsiębiorcy, który w roku 2012 uzyskał od Dyrektora Izby Celnej w Katowicach status upoważnionego przedsiębiorcy.

  W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele kilkunastu innych przedsiębiorstw województwa śląskiego, przedstawiciele mediów oraz kierownictwo Urzędu Celnego w Częstochowie. Przedstawiciele wyróżnionego przedsiębiorstwa podkreślili podczas spotkania, profesjonalizm audytorów prowadzących postępowanie oraz zwrócili uwagę nie tylko na korzyści wynikające z samego faktu posiadania statusu AEO, ale również na wiele usprawnień w bieżącej działalności, które zostały wprowadzone w przedsiębiorstwie na skutek przeprowadzonego postępowania audytowego.
 • 2010-05-08

  DOSPEL wspiera lokalne talenty

  Firma DOSPEL Sp. z o. o. postanowiła już nie pierwszy raz wspomóc drużynę piłkarską. Lider Wentylacji znany ze sponsoringu drużyny GKS Katowice, z którą to niejednokrotnie świętował wygraną. Prezes Sebastian Myśliwiec zdecydował się wesprzeć najmłodsze talenty, lokalną drużynę LKS Płomień Borowe należącą do najstarszych klubów w gminie Wręczyca Wielka oraz powiecie kłobuckim.

  Młodzi piłkarze mają bardzo dobrą bazę sportową, na którą składa się budynek klubowy oraz boisko piłkarskie z siedzeniami na 100 miejsc. Postanowiłem wspomóc młodych piłkarzy zakupem nowych stroi piłkarskich oraz sprzętu rekreacyjno-sportowego. Drużyna młodzieżowa ma stanowić fundament pod budowę przyszłego zespołu seniorów opartego na własnych wychowankach oraz zawodnikach z najbliższej okolicy. - dodaje Prezes Zarządu.
 • 2020-03-06

  Lider Wentylacji na targach PSB 2020

  DOSPEL Lider Wentylacji. Po raz kolejny Jesteśmy na targach PSB - 2020! Jednak tym razem zupełnie nowi, odmienieni. Przenieś się na nasze stoisko i podczas spaceru zapoznaj się z nową erą DOSPEL.
 • 2019-03-06

  Zakończenia wentylacyjne

  Zobacz ofertę
 • 2019-01-14

  Oświadczenie ws. Allegro.pl

 • 2018-08-31

  Nowa strona DOSPEL COMFORT

  W trosce o naszych klientów stworzyliśmy nową stronę WWW, przyjazną dla urządzeń mobilnych, przejrzystą i czytelną. Zapraszamy do przeglądania. Już wkrótce zapraszamy na nową stronę DOSPEL PROFESSIONAL
 • 2018-05-20
  czytaj więcej

  WKG - Nowy wentylator do zadań specjalnych

  Wprowadziliśmy do sprzedaży nowy typ wentylatora [Wentylator Kuchenno-Gastronomiczny], zaprojektowany z myślą o zapewnieniu jak najlepszej wydajności w niekorzystnych warunkach pracy.
 • 2017-09-03

  Nowy plecak na nowy rok szkolny

  W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, firma Dospel wsparła najmłodszych. Wraz z innymi częstochowskimi firmami sfinansowaliśmy inicjatywę dzięki której trzystu uczniów otrzymało pełną szkolną wyprawkę.


 • 2017-01-09

  Program szkoleń dla instalatorów

  Terminy szkoleń 2017/2018

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zgłoszeń na adres:

  p.lipowska@dospel.com

 • 2016-03-16

  Nasza flota się rozrasta!

  Od niedawna w Polsce i innych europejskich krajach spotkać można Toyoty, prezentujące barwy firmy Dospel. Jest ich dokładnie 25 i stanowią pokaźne uzupełnienie naszej dotychczasowej floty.
 • 2015-04-30

  Prezentacja firmy Dospel

  Pozycję lidera umacnia eksport produktów do ponad 50 krajów na całym świecie. Jednocześnie potwierdza to wiarygodność producenta oferującego zaawansowany technologicznie produkt w najbardziej atrakcyjnej na rynku cenie. Jakość oferty DOSPEL Professional została wielokrotnie potwierdzana licznymi certyfikatami. Od początku swojej działalności firma DOSPEL dba o właściwą i profesjonalną obsługę swoich klientów. Z myślą o nich firma wprowadziła System Zarządzania Jakością ISO oraz ma wszystkie wymagane certyfikaty jakości i bezpieczeństwa. Ponadto biura handlowe zlokalizowane na terenie całego kraju, ułatwiają dostęp do produktów, a pracujący w nich doradcy zawsze pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia.


 • 2015-04-29

  Proces produkcji wentylatorów kanałowych WK

  Wentylatory kanałowe przeznaczone są do efektywnego usuwania powietrza, a wraz z nim wilgoci, nieprzyjemnych zapachów czy roztoczy. Stosowane są do wspomagania wentylacji grawitacyjnej poprzez sieć kanałów wentylacyjnych o odpowiedniej średnicy. Zapraszamy do obejrzenia filmu obrazującego proces produkcji wentylatorów WK.
 • 2013-04-17

  Dospel Sponsorem Półfinałów Drużynowych Mistrzostw Świata

  Dospel Lider Wentylacji już drugi sezon jest sponsorem tytularnym ekstraligowego klubu żużlowego CKM Włókniarz. W tym sezonie postanowił wesprzeć również prestiżową imprezę, jaką jest półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata.

  Dospel znany jest ze swojej działalności wspierającej młodych, ambitnych sportowców. "Jako firma staramy się motywować naszych podopiecznych w miarę naszych możliwości, jednym z takich zabiegów jest nagradzanie zwycięzców biegów nominowanych. Tak jak dwadzieścia lat temu na memoriale Idzikowskiego i Czernego zwycięzca biegu otrzymywał nagrodę rzeczową, tak teraz każdy zwycięzca biegu nominowanego nagradzany jest czekiem o wartości 1500 zł. Sponsorami czeków są firmy: Arthauss - Lider Domów Pasywnych oraz Dospel - Lider Wentylacji. Wierzymy, że z naszą pomocą jak i z pomocą niezawodnych kibiców drużyna będzie osiągać najwyższe miejsca na podium, a nam wszystkim zapewni niezapomniane widowisko.
 • 2012-05-09

  Dospel sponsorem tytularnym CKM Włókniarz

  Pragniemy poinformować że 04.05.2012 Dospel został oficjalnie sponsorem tytularnym ekstraligowego klubu żużlowego CKM Włókniarz Częstochowa.

  Po perypetiach Włókniarza związanych z wycofaniem się innej firmy ze sponsoringu w klubie pojawiła się iskierka nadziei - Prezes Zarządu Sebastian Myśliwiec błyskawicznie zareagował na tak dramatyczną sytuację zespołu i natychmiast zaoferował klubowi swoją pomoc. Na godzinę przed oficjalnie zaplanowaną konferencją prasową została podpisana umowa o współpracy między Dospel a klubem Biało-Zielonych. Tym samym Włokniarz mógł rozpocząć sezon 2012 pod nową nazwą DOSPEL Włokniarz Częstochowa. Prezes Sebastian Myśliwiec jest wielkim miłośnikiem popierania lokalnego sportu- wszyscy pamiętamy jego aktywne zaangażowanie w pomoc m.in. klubowi piłkarskiemu GKS Katowice czy sekcji Taekwondo-, tym bardziej dumny jest on z faktu, że mógł wyciągnąć pomocną dłoń do ekstraligowego klubu który gwarantuje częstochowskim kibicom niezapomniane wrażenia i spektakularne widowiska.
 • 2012-04-09

  Dospel sponsorem tytularnym ekstraligowego klubu żużlowego - CKM Włókniarz

  Z pewnością nie od dziś znana jest Państwu aktywość firmy Dospel w dziedzinie wspierania lokalnego sportu, zwłaszcza tak widowiskowego jak piłka nożna czy sporty motorowe. Z przyjemnością pragniemy Państwa poinformować że przedłużyliśmy kontrakt z żużlową drużyną CKM Włókniarz Częstochowa na kolejny sezon 2013 i nadal pozostajemy sponsorem tytularnym tej drużyny sportowej.

  Poprzedni sezon 2012 dostarczył nam wiele wzruszeń, niespodzianek i emocji sportowych. Przedstawiciele Zarządu Firmy bacznie obserwowali osiągnięcia częstochowskiej drużyny i mocno kibicowali sportowcom. Chcąc wesprzeć Włokniarza również w tym roku, postanowiliśmy pozostać nadal sponsorem tej tak prestiżowej drużyny, która w tym roku w zmienionym i wzmocnionym światowymi nazwiskami składzie z pewnością zapewni nam mnóstwo wrażeń i dobrej zabawy. Wierzymy że z naszą pomocą jak i z pomocą niezawodnych kibiców biało-zielone Lwy osiągną w tym roku upragnione złoto a nam zapewnią niezapomniane widowisko oraz dumę z noszonej na kewlarze nazwy naszej firmy. Będzie nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem w niedzielne popołudnie na stadionie przy ul. Olsztyńskiej i wspólnie kibicować naszej drużynie.
 • 2012-04-09

  Dospel sponsorem Mistrzostw Częstochowy w tenisie

  8-9.09.2012r. w Częstochowie, odbyły się 72 Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w tenisie ziemnym, których sponsorem była firma Dospel. Mistrzostwa rozegrane były w pięciu kategoriach - turniej open mężczyzn, open kobiet, 45+, 50+, oraz 55+, ponadto w turnieju rozegrano mistrzostwa dzieci i młodzieży. Tuniejowi towarzyszyła wspaniała atmosfera oraz silne emocje. My jako firma Dospel jesteśmy dumni, że mogliśmy pomóc w organizacji tak wspaniałej imprezy.

  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy z niecierpliwością na kolejne mistrzostwa!
 • 2010-12-12

  DOSPEL wspiera akcje "Mikołaj z ulicy Krakowskiej"

  Doroczna impreza organizowana przez Fundację Chrześcijańską Adullam Mikołaj z ulicy Krakowskiej już za nami. W sobotę, 11 grudnia 2010 r., w Auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej zgromadzili się wszyscy, którym działalność Fundacji Adullam jest bliska. Dzięki ludziom dobrej woli udało się przygotować 200 paczek dla dzieci (w tym 90 dla dzieci niepełnosprawnych).

  Część artystyczna imprezy była bardzo urozmaicona. Swoje umiejętności zaprezentowali młodzi wokaliści z Mykanowa oraz Fundacji Adullam. Owacją nagrodzony został występ orkiestry dętej z LO im. Norwida w Częstochowie, która pod dyrekcją Marka Piątka dała popis swoich umiejętności. W przedświąteczną atmosferę wprowadziło nas wszystkich wspólne śpiewanie kolęd. Szczególnie dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe firmie Dospel i jej prezesowi Sebastianowi Myśliwiec podsumowuje Prezes Fundacji Elżbieta Ferenc.
 • 2010-05-05

  DOSPEL sfinansuje 15.000 ciepłych posiłków dla bezdomnych

  Wszyscy znamy firmę Dospel przede wszystkim z tego, że już od wielu lat utrzymuje swą pozycję lidera w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji na polskim i światowym rynku, co niewątpliwie stanowi dla nas częstochowian powód do dumy. Jest przykładem tego jak ciężką, długoletnią pracą, zaangażowaniem i nieustannym dążeniem do doskonałości można osiągnąć sukces i z małej firmy stać się potężną marką rozpoznawalną w każdym zakątku świata.

  Na szczególną uwagę fakt ten zasługuje zwłaszcza teraz w dobie światowego kryzysu, kiedy to przedsiębiorstwa upadają w zastraszającym tempie, a nasza rodzima firma Dospel pomimo trudności pnie się wciąż do góry wdrażając ciągle nowe strukturalne i technologiczne rozwiązania. Prezes i właściciel firmy Sebastian Myśliwiec dobrze wie, że w świecie ciągłych gospodarczych zmian nie można się zatrzymywać, bo jak mówi:' postój oznacza tylko jedno cofanie się.' Mistrzowski wizerunek firmy Dospel kreuje nie tylko poprzez wypuszczanie na rynek najwyższej jakości produktów, zaspakajających potrzeby najbardziej wymagających klientów, ale również, o czym do tej pory wiedziały osoby tylko stricte zainteresowane, działalność charytatywną. I gdyby nie nasza redakcja dalej żylibyśmy w niewiedzy, a to dlatego, że właściciel firmy na ogół znany z charyzmatycznego podejścia do wszelkiego rodzaju spraw akurat w tym przypadku - pomocy potrzebującym okazuje się być osobą bardzo skromną. Uważa bowiem, że 'prawdziwa pomoc jest tylko wtedy gdy nie chcemy za nią nic w zamian, a tym bardziej rozgłosu.'
 • 2009-07-27

  DOSPEL w Motorowodnych Mistrzostwach Świata

  Ponad 40 zawodników w samej tylko klasie mistrzowskiej, tysiące widzów, zacięta rywalizacja, wspaniała pogoda nad przepięknym akwenem. Tak w skrócie można podsumować sponsorowane przez Dospel zawody, które odbyły się nad Jeziorem Miejskim w Chodzieży.

  W dniach 4-5 lipca odbyły się zawody motorowodne, podczas których rozegrano Motorowodne Mistrzostwa Świata w klasie OSY-400 oraz eliminacje Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasach O-125, T-550, JT-250 oraz S-550. Na chodzieskim akwenie największym zainteresowaniem cieszyły się wyścigi w klasie mistrzowskiej, do której finału zakwalifikowało się 2 naszych reprezentantów Henryk Synoracki i Michał Świerszczyński, zajmując kolejno 12 i 14 lokatę. Zwyciężył bezkonkurencyjny Słowak Miroslav Bazinsky.


 • 2012-04-01

  Wręczenie świadectwa AEO dla firmy DOSPEL

  W dniu 16 marca 2012 roku w sali szkoleniowej Urzędu Celnego w Częstochowie odbyła się uroczystość wręczenia świadectwa AEO kolejnemu przedsiębiorcy, który w roku 2012 uzyskał od Dyrektora Izby Celnej w Katowicach status upoważnionego przedsiębiorcy.

  W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele kilkunastu innych przedsiębiorstw województwa śląskiego, przedstawiciele mediów oraz kierownictwo Urzędu Celnego w Częstochowie. Przedstawiciele wyróżnionego przedsiębiorstwa podkreślili podczas spotkania, profesjonalizm audytorów prowadzących postępowanie oraz zwrócili uwagę nie tylko na korzyści wynikające z samego faktu posiadania statusu AEO, ale również na wiele usprawnień w bieżącej działalności, które zostały wprowadzone w przedsiębiorstwie na skutek przeprowadzonego postępowania audytowego.
 • 2010-05-08

  DOSPEL wspiera lokalne talenty

  Firma DOSPEL Sp. z o. o. postanowiła już nie pierwszy raz wspomóc drużynę piłkarską. Lider Wentylacji znany ze sponsoringu drużyny GKS Katowice, z którą to niejednokrotnie świętował wygraną. Prezes Sebastian Myśliwiec zdecydował się wesprzeć najmłodsze talenty, lokalną drużynę LKS Płomień Borowe należącą do najstarszych klubów w gminie Wręczyca Wielka oraz powiecie kłobuckim.

  Młodzi piłkarze mają bardzo dobrą bazę sportową, na którą składa się budynek klubowy oraz boisko piłkarskie z siedzeniami na 100 miejsc. Postanowiłem wspomóc młodych piłkarzy zakupem nowych stroi piłkarskich oraz sprzętu rekreacyjno-sportowego. Drużyna młodzieżowa ma stanowić fundament pod budowę przyszłego zespołu seniorów opartego na własnych wychowankach oraz zawodnikach z najbliższej okolicy. - dodaje Prezes Zarządu.